ios 12 ile Neler Değişecek?

Apple’ın işletim Sistemi iOS 12 tanıtımı yapıldı. Yeni işletim sisteminin içinde neler yok ki…  Yeni Özelliklerden bazılarını sizin için derledik: 

Apple’ın iOS12’de en büyük iddiası uygulamaların iki kat hızlı açılıyor olması. Bu gerçekten de önemli bir yenilik; zira bu özellik sayesinde yavaşlık sorununun ortadan kalkacağı çok açık. 

iOS12’de ana kilit ekranındaki değişiklik ile program adları kaldırılmış durumda. Kamera kaydırma hareketinin de değiştiği görülüyor. Uygulamaları güvenlik altına alabilmek için Face ID ve Touch ID seçenekleri kullanıma sunulmuş. Ses çubuğunda yapılan tasarımsal değişiklik ile çentik sorunu adeta ortadan kaldırılıyor. Kullanıcılara sunulan Misafir Modu ise acil durumlar ve gizlilik için oldukça işlevsel bir hal alıyor.

App bar adında yeni eklenen uygulama çubuğu ile iOS 12’de sık kullanılan uygulamalara kolay erişim imkanı sağlanıyor. iPad’teki Dock özelliğinin iPhone’lara uygulandığını görüyoruz. Son olarak eklenen Karanlık Mod’da cihazlara oldukça güzel bir görünüm katmış. Performans bir yana Measure özelliğinin üzerinde de özellikle durulması gerekiyor. 

Measure yani Ölçü özelliği ile kullanıcılar kameraya yansıyan herhangi bir objenin ebatlarını ölçebilecekler. Örnek olarak bir kapının uzunluğunu ve genişliğini ölçe bileksiniz. 

Kullanıcılar artık çektikleri fotoğrafları çok daha kolay bulacak. Bunun için Apple pek çok sınıfa ayırdığı fotoğraflarla kullanıcıların işini epey kolaylaştıracak.

Screen Time isimli özellik kullanıcının gün içinde hangi uygulamaları ne kadar kullandığını gözler önüne seriyor. Screen Time, kişilerin kullandıkları uygulamalarda geçirdikleri zamanı, uygulamaları kullanım yoğunluklarını, kaç tane bildirim aldıklarını ve iPhone veya iPad’lerini ne kadar sık olarak ellerine aldıklarını gösteren, günlük ve haftalık Etkinlik Raporları oluşturabiliyor.

iOS 12, hem eski telefonlara sahip kullanıcıları mutlu ediyor hem de yeni modelleri tam bir performans canavarına çeviriyor. 

Kullanıcılar, tıpkı kendilerine benzeyen avatarlar ve emojiler yaratabiliyor. 

iOS 2, kullanıcılara daha fazla arttırılmış gerçeklik deneyimi sunuyor. 

Yeni iOS 12, kısayolların kişiselleştirilmesine izin verecek. 

Yeni Bedtime modu ile bildirimler sizi rahatsız etmeyecek. Ayrıca bildirimler sıra sıra gözükecek ve sadece sizin tıklamanızla açılacak. 

Yayım tarihi
Genel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir